Etimesgut Nakliyat İle ‘Buzdolabı Nasıl Paketlenir’?

  1. Etimesgut Nakliyat
  2. Genel
  3. Etimesgut Nakliyat İle ‘Buzdolabı Nasıl Paketlenir’?

Etimesgut Nakliyat İle Buzdolabı Nasıl Paketlenir?

Etimesgut  Nakliyat hizmetlerimizi en ince  ayrıntısı ile  siz  değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bir Taşıma işiniz var ama Nakliye firmasına ihtiyaç yok. Bir yerden bir yere sadece buzdolabı  taşınması lazım. Ve bunuda kendi imkanlarınız ile  yapmak istiyorsunuz. Peki Buzdolabı Nasıl Paketlenir ve Nasıl Taşınır? 

Buzdolabı Nasıl Paketlenir?

Tüm ev eşyalarında olduğu gibi buzdolapları da taşınırken özel bir ilgi gerektirir. Doğru ekipman, yeterli zaman, ekip çalışması, uygun sıralama ve deneyim ile bu zor iş biraz kolaylaştırılabilir. Taşınma öncesinde ev sahiplerinin endişe duyduğu buzdolabı nasıl paketlenir konusunda ekiplerimizin sahip olduğu tecrübe, işin sorunsuz bir şekilde halledilmesi için yeterlidir.

 Planlamanın Önemi

Taşınma esnasında keşif çalışması doğru bir planlama için son derece önemlidir. Taşınma öncesinde konusunda deneyimli ekipler ve uygun ekipmanla verdiğimiz garantili hizmetler kapsamında buzdolabı nasıl taşınır sorusu sorun olmaktan çıkar. Uygun kapasiteli taşıma aracı, taşıma askıları, kaliteli ambalaj malzemesi, bant ve gerekli zaman ayrılarak zor ve büyük eşyaların sorunsuz bir şekilde taşınması mümkündür. Bu aşamada buzdolabının bir gece önceden içi boşaltılmalı ve fişi çekilmelidir. Hareket halinde çıkacak ya da düşecek olan rafların ayır bir şekilde paketlenmesi işlerin kolaylaşmasını sağlar.

 Kapıların Sabitlenmesi

İçi boşalan buzdolabı nasıl paketlenir? Bu aşamada ilk olarak kapıların sabitlenmesi gerekir. Uygun ve temiz naylon ambalaj malzemesiyle en az iki kat sarılan buzdolabı ardından koli bandı ile korumaya alınır. Standart bir dolabın en az 90-100 kg olması ve taşıma yerinin olmaması işin zor olmasına neden olur. Bir taşıma arabası eşliğinde buzdolabı nasıl taşınır sorusuna yanıt verilebilir. Taşıma halatı ile arabaya bağlanacak olan dolap tekerlekler sayesinde araca kadar konforlu bir şekilde getirilebilir

Taşıma aracının bulunmadığı durumlarda buzdolabı taşınırken mümkün olduğunca dik tutulmalıdır. Ara katlarda dinlenerek devam eden taşımanın bir diğer önemli kısmı ise dolabın araç içine dikkatli bir şekilde çıkarılması, yerleştirilmesi ve sabitlenmesidir. Aynı düzen dolap yeni yerine taşınana kadar da devam ettirilmelidir. Yerine yerleştirilen dolap çalıştırılmadan önce en az 3-4 saat bekletilmelidir.

Hizmetlerimiz
Menü